image

Biologiya fənni üzrə sınaq imtahanları keçirildi

28-29 Oktyabr 2017 tarixlərində saat 10:00-da Kimya-Biologiya Təmayüllü Respublika liseyində Biologiya fənni üzrə yuxarı yaş (senior) qruplarına ümumi sınaq və aşağı yaş (junor) qruplarına mövzu sınaq imtahanı keçirilmişdir. Respublikanın müxtəlif olimpiada mərkəzlərindən (Bakı, Sumqayıt) imtahana yuxarı yaş qrupunda 21 nəfər , aşağı yaş qrupuna 29 nəfər şagird iştirak edərək öz biliklərini nümayiş etdirmək üçün 2 saat müddətinə imtahan suallarını cavablandırmışlar. Əvvəlcədən tərtib edilən qrafikə uyqun təşkil edilən bu sınaq imtahanlarında əsas məqsəd həm şagirdlərin bilik səviyyələrinin ölçülməsi, həm də tədris ilinin sonuna kimi təşkil olunacaq sınaq imtahanlarına və seçmə imtahanına əsasən əsas komanda üçün şagirdlərin müəyyənləşdirilməsidir. A və B hissə olmaqla qapalı test və nəzəriyyə suallarından təşkil olunan bu imtahan hər ayın sonu təşkil olunacaq.

Aşağı yaş qrupu üzrə imtahan nəticələri

S/S Adı - Soyadı Sinfi Məktəbi Faiz T-Score
1 ASIMAN ZIYƏDDINOV 8 KBTRL 73.3 75
2 SƏDIYAR QAFAROV 8 KBTRL 60 65
3 GÜNAY MƏMMƏDOVA 8 KBTRL 57.1 63
4 RUQIYYƏ HƏSƏNOVA 8 KBTRL 53.3 60
5 NURAY BABAKIŞIYEVA 8 TTEL 53 60
6 MURAD HÜSEYNOV 8 C.ƏHMƏD adına məktəb 50.5 58
7 SAMIR ƏSGƏROV 8 KBTRL 50.3 58
8 CƏMIL MEHDIYEV 8 KBTRL 42.6 52
9 MƏLƏK CAVADOVA 8 KBTRL 42.4 52
10 XƏDICƏ RƏCƏBOVA 8 145 nömrəli məktəb 42.3 52
11 ZƏHRA XASMƏMMƏDOVA 8 KBTRL 42.2 52
12 RAFIK QASIMOV 8 MTK 42.1 52
14 NURAY ƏLIYEVA 8 KBTRL 39.7 50
16 ALTUN XƏLILOV 8 KBTRL 39.9 50
17 ÖMƏR QƏHRƏMANOV 7 ABC 38.2 49
18 NURLANA ƏLIYEVA 8 220 nömrəli məktəb 38.1 49
19 MƏMMƏD SOLTANOV 8 KBTRL 37.4 49
20 MƏHƏMMƏD PAŞAYEV 8 TDVBTL 37.4 49
21 AIŞƏ SƏMƏDLI 8 TTEL 30.9 44
22 GÜLXAR XƏLILZADƏ 8 KBTRL 28.2 42
23 ILKIN HƏMIŞƏ 8 TDVBTL 27.1 41
24 MƏDINƏ CƏFƏROVA 8 TDVBTL 26.4 40
25 QƏZƏNFƏR SÜLEYMANLI 8 TTEL 24.5 39
26 BƏXTIYAR ŞAMILBƏYLI 8 KBTRL 23.3 38
27 GÖVHƏR CABBAROVA 8 KBTRL 22.6 38
28 ILKIN ISGƏNDƏRLI 8 TDVBTL 20 36
29 ASYA HƏSƏNLI 8 ELİTAR GİMNAZİYA 17.3 34
30 ELNARƏ NƏSIBOVA        
31 ILHAM DADAŞZADƏ        
32 MURAD QƏHRƏMANOV        
33 AYSU.B        
34 AYDAN ƏLLƏZOVA        
35 SÜBHAN VERDIZADƏ        

 

Yuxarı yaş qrupu üzrə imtahan nəticələri

S/S Adı Soyadı Sinfi Məktəbi Doğru Faiz T-Score
1 Vaqif Məmmədzadə 10 Z.Əliyeva adına lisey 72 75 68.500
2 Rumiyyə Miriyeva 10 KBTRL 64 67 64.333
3 Nərgiz Məmmədli 10 KBTRL 61 64 62.771
4 Günel Mahmudova  11 TDV BTL 58 60 61.208
5 Aydan Xələfli 10 KBTRL 51 53 57.563
6 Amin Bağırlı 9 İstək liseyi 48 50 56.000
7 İnci Nəsirova 10 KBTRL 47 49 55.479
8 Vəfa Hətəmova 10 Sumqayıt şəhəri 35 nömrəli məktəb 47 49 55.479
9 Ləman Sadıqova 10 KBTRL 45 47 54.438
10 Orxan Tağıyev 9 TDV BTL 37 39 50.271
11 Banu Nəbili 10 TTEL (Sumqayıt) 37 39 50.271
12 Fəxri Nəsirov  9 İstək liseyi 34 35 48.708
13 Zamin Adıgözəlli 10 TTEL (Sumqayıt) 34 35 48.708
14 Aydan Nəcəfli 10 KBTRL 33 34 48.188
15 Süleyman Sübhane 9 57 nömrəli orta məktəb 17 18 39.854
16 Qəzənfər Süleymanlı 8 TTEL (Sumqayıt) 16 17 39.333
17 Aişə Səmədli 8 TTEL (Sumqayıt) 15 16 38.813
18 Nuray Babakişiyeva 8 TETG 14 15 38.292
19 Ruqiyyə Həsənova 8 KBTRL 13 14 37.771
20 Rafiq Qasımov 8 MTK 11 11 36.729
21 Altun Xəlilov 8 KBTRL 10 10 36.208